García lenyűgöző körrekorddal, Ortolá szűk győzelmi előnnyel az időmérőkön Montmelóban

A Katalán Nagydíjon a Moto2 időmérőjén Sergio García, a Moto3 kvalifikációján pedig Iván Ortolá bizonyult a legjobbnak.

A Katalán Nagydíj időmérőjén Sergio García szerezte meg a Moto2-es pole pozíciót, Fermín Aldeguer és Celestino Vietti előtt. A Moto3-as futamon pedig Iván Ortolá, Collin Veijer és José Antonio Rueda alkotják majd az első sort. A MotoGP időmérője után a középső kategóriában Arón Canet, Jeremy Alcoba és Marcos Ramírez is motorra kellett ülnie az időmérő első szakaszában. Sergio García új körrekordot állítva szerezte meg a Moto2-es pole-t, mögötte pedig Aldeguer és Vietti lett a Q2-es sorrend. A Moto3 időmérőjében Matteo Bertelle végzett az első helyen, Collin Veijer pedig a második helyre kvalifikálta magát a kisebb kategóriában. Jó felkészülést és versenyzést kívánok mind a Moto2, mind a Moto3 versenyzőinek a Katalán Nagydíjon!